«

»

Сен
26

Ответ МОН : МОН опровергло информацию о сборе анкетных данных родителей школьников

В школах от детей требуют предоставить все паспортные данные родителей

В Минобразования пообещали разобраться с такой самодеятельностью

Родители школьников не на шутку обеспокоены — в школах раздают анкеты, куда нужно внести данные о детях и их родителях.

Кроме телефонов и адресов проживания, просят указать серию, номер паспорта, место работы и гражданство родителей, а также идентификационный код детей.

«Учительница выдала такие анкеты, говорит, что это требование Минобразования, – рассказала «Вестям» мама второклассницы, харьковчанка Ирина. — Якобы это нужно для единой госэлектронной базы по вопросам образования».

Но в МОН о подобных анкетах узнали только от «Вестей». «Мы такие распоряжения не давали, — говорит замминистра Борис Жебровский. — Возможно, это инициатива самих школ. Сегодня разберемся. Родителям не стоит паниковать».

http://vesti.ua/strana/18082-v-nekotoryh-shkolah-ot-detej-trebujut-predostavit-vse-pasportnye-dannye-roditelej

МОН опровергло информацию о сборе анкетных данных родителей школьников

Предоставление таких данных – дело сугубо добровольное

МОН опровергло информацию о сборе анкетных данных родителей школьников 

■ 25 сентября | 23:49

Минобразования не собирает подробные данные о родителях школьников. Недавно новость, что школы требуют информацию о родителях учеников (в том числе паспортные данные) вызвала волну негодования.

В МОН говорят, что собирают данные в Единую госэлектронную базу по вопросам образования. Как пояснили в пресс-службе МОН, нужно указать имя, фамилию и отчество школьников (студентов), их родителей и номера телефонов. Это дело добровольное.

Но предоставлять информацию о месте работы, паспортные данные, идентификационный код не нужно.

Родители школьников забили тревогу, когда, по их словам, в школах стали раздавать анкеты, куда нужно внести данные о детях и их родителях. Кроме телефонов и адресов проживания, просят указать серию, номер паспорта, место работы и гражданство родителей, а также идентификационный код детей.

http://vesti.ua/strana/18540-mon-oproverglo-informaciju-o-sbore-anketnyh-dannyh-roditelej-shkolnikov

У Табачника кажуть — особисту інформацію не збирають

26.09.2013
Максим Опанасенко, Свідомо
Міністерство освіти і науки спростовує обов’язковий збір персональної інформації про учнів, студентів, викладачів та батьків. Таке повідомленні поширила прес-служба МОН.

Все почалося з того, що у 2012-му Міносвіти вирішило провести експеримент і наказало обраним школам з різних областей почати працювати з електронною базою даних “Курс.Школа”. Це комп’ютерна програма, яка належить приватній харківській фірмі ТОВ “Нові знання”. Її власниця – Тетяна Черепанова. Безкоштовно школи могли користуватися програмою місяць, опісля треба було сплатити кілька тисяч гривень (в залежності від кількості учнів) за ліцензійний ключ (Школа, де менше 60 учнів заплатила 1240 гривень плюс 390 гривень. Школа розміром до 100 учнів — 1560 і 520 гривень. До 200 — 1970 і 640 гривень. До 500 учнів – 2690 і 820 гривень. Великі школи, де вчиться більше 500 учнів, мають сплатити за програму 3850 гривень і додавати 970 щорічної платні). Система збирала інформацію про учнів, батьків і вчителів і надсилала її до Єдиної державної бази з питань освіти, що належить МОН. Оплату у більшості випадків “повісили” на батьків.

Цей експеримент проводився на основі наказу Міносвіти. Котрого зараз знайти на сайті МОН неможливо.

Влітку ряд управлінь освіти Київської області отримав наказ — продовжити працювати з “Курс.Школа”. Чиновники, що надіслали наказ, посилаються в ньому на указ президента і постанови Кабміну. Система знову мала збирати персональні дані і надсилати її до ЄДЕБО. Саме це не сподобалося ряду освітніх експертів, котрі і заявили про порушення.

Ми запитали про “харківську програму” у Міносвіти. Виявилося, так ніяких наказів з цього приводу там не давали:

“Враховуючи, що педагогічним працівникам, викладачам необхідно підтримувати зв’язок з батьками учнів та студентів для доведення результатів навчальних досягнень дітей, іншої необхідної інформації, за ініціативи педагогічних працівників можливий збір таких даних, як прізвище, ім’я, по батькові батьків учнів і студентів та їхні контактні номери телефонів. Проте внесення зазначеної інформації в ЄДЕБО є необов’язковим та нормами чинного законодавства не вимагається. Будь-яка інша інформація щодо батьків отримувачів освітніх послуг (зокрема, місце їхньої роботи, громадянство тощо) у Єдиній державній електронній базі з питань освіти відсутня, а її внесення не передбачено жодним нормативно-правовим актом у цій сфері” — йдеться в повідомленні МОН. Цікаво і показово, що в повідомленні прес-служби Міносвіти немає ні слова про харківську фірму і платну програму.

Джерело: http://www.svidomo.org/defend_article/19900

Також інформація с сайту МОН:

МОН не збирає персональні дані батьків учнів шкіл

25 вересня

Днями низкою ЗМІ поширено інформацію щодо нібито обов’язкового збору персональних даних батьків учнів шкіл для Єдиної електронної бази з питань освіти.

У зв’язку з цим, Міністерство освіти і науки України інформує.

Єдина державна електронна база з питань освіти створена та функціонує на підставі Указу Президента України від 30 вересня 2010 р. № 926 «Про заходи щодо забезпечення пріоритетного розвитку освіти в Україні», розпорядження Кабінету Міністрів України від 2 березня 2011 р. № 192 «Про затвердження плану заходів з проведення у 2011 році Року освіти та інформаційного суспільства», постанови Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 752 «Про створення Єдиної державної електронної бази з питань освіти» тощо.

Відповідно до пункту 1 Положення про Єдину державну електронну базу з питань освіти, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 13 липня 2011 р. № 752, ЄДЕБО є автоматизованою системою збирання, верифікації, оброблення, зберігання та захисту даних, у тому числі персональних, щодо надавачів та отримувачів освітніх послуг з метою забезпечення потреби фізичних та юридичних осіб.

Зазначена база є єдиним джерелом даних, що використовуються під час виготовлення документів про освіту державного зразка, вчені звання та наукові ступені, ліцензій на надання освітніх послуг та сертифікатів про акредитацію, учнівських (студентських) квитків.

Згідно з підпунктом 5 пункту 5 Положення у ЄДЕБО ведеться облік даних про учнів (студентів), випускників навчальних закладів та їхній освітній чи освітньо-кваліфікаційний рівень, абітурієнтів, а також даних про навчальні заклади незалежно від форми власності, органи виконавчої влади у сфері освіти, їхніх керівників, наукових, науково-педагогічних працівників та інших учасників освітнього процесу.

Враховуючи, що педагогічним працівникам, викладачам необхідно підтримувати зв’язок з батьками учнів та студентів для доведення результатів навчальних досягнень дітей, іншої необхідної інформації, за ініціативи педагогічних працівників можливий збір таких даних, як прізвище, ім’я, по батькові батьків учнів і студентів та їхні контактні номери телефонів. Проте внесення зазначеної інформації в ЄДЕБО є необов’язковим та нормами чинного законодавства не вимагається. Будь-яка інша інформація щодо батьків отримувачів освітніх послуг (зокрема, місце їхньої роботи, громадянство тощо) у Єдиній державній електронній базі з питань освіти відсутня, а її внесення не передбачено жодним нормативно-правовим актом у цій сфері.

ЄДЕБО в установленому порядку зареєстровано як базу персональних даних, тому внесення персональних даних про осіб – надавачів та отримувачів освітніх послуг – можливо лише у випадку отримання згоди на обробку персональних даних згідно із Законом України «Про захист персональних даних». Окрім того, збирання, оброблення, зберігання та захист даних у ЄДЕБО відбувається із застосуванням комплексної системи захисту інформації, яка забезпечує захист інформації відповідно до вимог нормативних документів системи технічного захисту інформації в Україні, що підтверджується атестатом відповідності Державної служби спеціального зв’язку та захисту інформації.

http://www.mon.gov.ua/ua/news/14078-mon-ne-zbirae-personalni-dani-batkiv-uchniv-shkil

Добавить комментарий

Your email address will not be published.

Вы можете использовать эти теги HTML: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>